Ubytování a stravování v Singapuru

Singapur - hotel RafflesPředtím, než se vydáte do Singapuru na svou dovolenou, si pro jistotu rezervujte ubytovací zařízení, které vám bude po všech stránkách vyhovovat. Výhodou je, že rezervaci hotelu můžete provést prostřednictvím internetu v klidu u sebe doma a u každého hotelu si rovnou můžete přečíst reference.

V Singapuru se nachází opravdu velké množství různých ubytovacích zařízení, takže s hledáním hotelu či jiného druhu ubytování byste neměli mít žádný problém. Sehnat ubytování můžete už od S$8, pokud se ubytujete například v oblíbených ubytovnách Guesthouses nebo tradičních čínských hotelech. Komfortnější ubytování seženete v mezinárodních hotel asi za S$300. Nejluxusnější ubytování nabízí hotel Raffles, kde za pokoj zaplatíte přibližně S$6000 za osobu za noc.

Ubytovat se můžete například v ubytovnách, tzv. Guesthouses. Jde vlastně o soukromé byty a kanceláře, které byly přestavěny, aby sloužily jako řádná ubytovací zařízení. Za pokoj v Guesthouses zaplatíte v průměru asi S$20 za osobu na noc. Další možnost nabízí i čínské hotely, v nichž se ceny za jednolůžkový pokoj pohybují okolo S$50. Nenaleznete v nich ale žádný velký komfort.

V Singapuru se bez obav můžete napít i vody z kohoutku, jinak si tu samozřejmě koupíte i balenou vodu. Jídlo si můžete koupit i u místních stánkařů, kterým se říká hawker's stalls nebo food courts. Vždy se ale podívejte na označení jednotlivých stánků, které vyjadřuje hygienickou bezpečnost. Nejlepší kvalitu nabízejí stánky označené písmenem A.

Nejčastěji v Singapuru narazíte na kantonskou kuchyni, která je známá svými vyváženými jídly. Servírované pokrmy jsou buď jing, tedy chladivé, nebo hřejivé, jang. Oba tyto druhy jídel by měly být servírované v rovnováze. Místní kuchyně je známá kombinací čínské, indické a indonéské kuchyně. Místní specialitou, kterou byste měli určitě ochutnat, je chajnanská rýže s kuřetem nebo kořeněná kokosová polévka laksa.

Nabídka zájezdů do Singapuru na Invia.cz

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Singapur | www.esingapur.cz
Provozuje: TravelBees.cz