Ostrov Sentosa

Singapur - ostrov SentosaTento ostrov je naprostý opak moderního Singapuru, který zdobí především mrakodrapy a další budovy ze skla a betonu. Ostrov Sentosa je jak pro turisty, tak pro obyvatele Singapuru místem, kde mohou relaxovat a užívat si pobyt v přírodě. Až si budete plánovat svou dovolenou v Singapuru, vyčleňte si na návštěvu tohoto ostrova raději celý den.

Tento ostrov je se Singapurem spojem jednak mostem, po kterém se můžete vydat pěšky nebo autobusem, jednak visutou kabinovou lanovkou. Na jednotlivá místa po ostrově vás doveze nadzemní jednokolejka. Vstup na ostrov je ale zpoplatněn, takže si připravte dalších asi S$6. Na ostrově najdete celou řadu různých zábavních atrakcí. Například můžete navštívit velkolepé podmořské muzeum, motýlí park, projít se džunglí, prohlédnout si místní muzea nebo se podívat do skanzenů. Pokud je ale vaším hlavním cílem odpočinek, zamiřte rovnou na místní dlouhé a čisté pláže.

Vyberte si z aktuální nabídky zájezdů do Singapuru!

Z muzeí stojí za návštěvu například Pioneers of Singapure s expozicemi připomínající singapurskou historii. Podívat byste se měli i k pevnosti Fort Siloso, místo posledního odporu britských jednotek. Jako rozhledna, ze které je překrásný výhled po okolí ostrova, slouží socha Merliona, bájného zvířete s lví hlavou a rybím tělem.

Vynechat nesmíte především moderní podmořské muzeum, kde vás skleněným tunel vedoucím pod vodou poveze pohyblivý chodník. Obdivovat můžete různé druhy mořských živočichů, včetně rejnoků a žraloků.

Setrvat na ostrově byste měli až do večera, kdy zde začíná největší atrakce, laserová show. Představení se koná v přírodním amfiteátru s jezírkem, a pokud budete chtít mít dobrý výhled na celé představení, měli byste sem dorazit už kolem sedmé hodiny večer. Na začátek této atrakce si sice počkáte ještě dvě hodiny, ale ten výhled bude určitě stát za to.

Zajistěte si včas ubytování v Singapuru!

© Copyright 2024 | Singapur | www.esingapur.cz
Provozuje: TravelBees.cz