Památky a zajímavosti v Singapuru

Singapur - hotel Marina Bay SandsSingapur je sice velmi zajímavé město, ale z památek toho zde moc k vidění bohužel není a tak hlavním cílem mnoha turistů je především nakupování. I když je Singapur poměrně drahou zemí, seženete tu velmi levnou elektroniku. Během prohlídky města se určitě vydejte i do místní čínské, indické a arabské čtvrti. Tyto oblasti si žijí svým vlastním životem. Místní obyvatelé dodržují své tradice a až jimi budete procházet, budete si připadat jako byste se ocitli v úplně jiném světě.

Zajímavým místem je v Singapuru tzv. Sutec City, oblast, kde se do obrovské výšky tyčí 5 výškových budov, které vytvářejí tvar lidské ruky. V dlani této ruky stojí jedna z největších fontán na světě. Významnou výškovou stavbou je i hotel Marina Bay Sands, jehož největší atrakcí je terasa SkyPark, která má tvar zahnuté lodi. Pokud se v tomto hotelu ubytujete, můžete si na terase zaplavat ve 150m dlouhém bazénu.

Během své dovolené si určitě udělejte čas a navštivte zoologickou zahradu, která patří mezi největší na světě. Účastnit se můžete i večerního safari, kdy vás jednotlivými výběhy proveze vláček. Navštívit byste měli i Jurong Bird Park, kde v ohromných voliérách žije přes 450 druhů ptáků. V Jurong Crocodile Paradise se můžete podívat na vývoj krokodýlů.

Rezervujte si letenku do Singapuru ještě dnes!

Kromě výškových budov si tu můžete prohlédnout i některé stavby z koloniálního období. Jednou takovou je i budova Empress Place Museum nebo jeden z nejstarších hotelů v Singapuru, hotel Raffles. Z církevních památek je nejvýznamnější St. Andrew katedrála. Tyto budovy naleznete v části města, které se říká Colonial distric.

Úžasný výhled na Singapur vám poskytne ruské kolo Singapore Flyer, které patří k nejvyšším na světě. Vydat se můžete také na nedaleký ostrov Sentosa, na kterém se nachází nesčetné množství zajímavých atrakcí. Na výlet městem se můžete vydat také lodičkami, ze kterých je nádherný výhled třeba na Rafflesovu sochu nebo na singapurský symbol, sochu Merliona chrlícího vodu.

A rovnou si vyberte i hotel podle svých představ!

© Copyright 2024 | Singapur | www.esingapur.cz
Provozuje: TravelBees.cz