Cesta do Singapuru

Singapur - letiště v SingapuruPokud jde o cestovní doklady, ke vstupu do Singapuru vám úplně postačí platný cestovní, popřípadě služební či diplomatický pas, s minimální dobou platnosti 6 měsíců po vašem plánovaném návratu do České republiky. Jestliže tedy vaše dovolená v Singapuru nebude delší než 30 dní, a nebudete se věnovat výdělečné činnosti, nemusíte si vyřizovat žádné vízum. Hned po příletu musíte vyplnit imigrační kartu. Polovinu této karty vám odeberou při vstupu, tu druhou si musíte schovat a odevzdat při odletu.

Než se do Singapuru vydáte, zjistěte si, zda jsou povinná některá očkování. Mezi doporučenými je vakcinace proti žloutence typu A i B, tetanu a břišnímu tyfu. Někdy se také doporučuje očkování proti vzteklině. Jediným povinným očkováním je proti žluté zimnici, ale jen v případě, že do Singapuru přijíždíte ze země, ve které se tato choroba vyskytuje.

Rezervovat letenku byste si měli s dostatečným předstihem. Využít k tomu můžete například některé rezervační systém na internetu. Výhodou je, že si můžete vybrat tu nejlepší nabídku od různých leteckých společností a podstatně tak ušetřit.

V Singapuru se nachází jedno z nejdůležitějších letišť v celé Asii, letiště Singapore Changi. Kromě toho, že toto letiště slouží tomuto městskému státu, zajišťuje i dopravu celé oblasti jihovýchodní Asie. O významu tohoto letiště svědčí i fakt, že se zde během roku odbaví okolo 40 miliónů lidí. V roce 2010 bylo toto letiště dokonce vyhlášeno jako nejlepší letiště na světě. Letiště Singapore Changi se nachází ve stejnojmenné oblasti a od centra ho dělí asi 17 kilometrů. Nejlevnější dopravu do města zajišťuje metro, které vás přijde jen asi na 1 USD.

Bohužel v dnešní době se od nás nedá sehnat přímý letecký spoj. Musíte tedy počítat s přestupem na některém velkém mezinárodním letišti. Často volený spoj je s přestupem v Dubaji, který stojí kolem 16 000Kč. Letenku do Singapuru ale seženete i levněji, třeba i od 14 000Kč.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2024 | Singapur | www.esingapur.cz
Provozuje: TravelBees.cz